چگونه تبلیغات پرفروش بسازیم؟ - مجله نوبهار

چگونه تبلیغات پرفروش بسازیم؟


بسیاری از شرکتها ، برای معرفی خود و محصولاتشان از تبلیغات چاپی در مجلات و روزنامه ها استفاده می کنند. پس از مدتی مشاهده می کنند که فروش ، تفاوت چندانی نمی کند. سپس به این نتیجه می رسند که تبلیغات ، روش مناسبی برای افزایش فروش نیست. ولی مشکل اصلی ، نوع تبلیغی است که آنها استفاده می کنند. طراحی تبلیغات چاپی ، اصول مشخصی دارد که در صورت عدم رعایت آنها نمی توان انتظار فروش مناسبی را داشت.آگهی چاپی خود می تواند هدفهای متفاوتی داشته باشد مثلا معرفی محصول، معرفی شرکت ، یا فروش مستقیم کالا. فرض کنیم هدف آگهی ، فروش مستقیم کالا باشد. بیایید نگاهی کوتاه به اصول مهم برای ساخت اینگونه تبلیغات بیندازیم.

هر سازنده تبلیغات حرفه ای ، قبل از شروع کار ،نیاز به انجام تحقیقات دارد. در این تحقیقات محصولات مشابهی را که توسط رقیبان ارائه می شوند ، بدقت بررسی کنید و مزایا و معایب آنها را مشخص کنید. سپس مزیت منحصر به فرد کالای خود را ، نسبت به رقیبان بیابید. این مزیت شاید واقعا منحصر بفرد نباشد ولی مهم آن است که شمااولین نفری باشید که آنرا در تبلیغات خود ذکر می کنید. یک شرکت سازنده سس گوجه فرنگی در آمریکا ، در تبلیغات خود ذکر می کرد که در تهیه سس ، از گوجه هایی استفاده می کنند که پوست آنها کاملا جدا شده اند و بنابرین سس حاصل خوشرنگ تر و خوشمزه تر است. در همان زمان ، غالب سازندگان سس نیز همین کار را انجام می دادند ، ولی این شرکت با ذکر این مطلب در تبلیغات ، از رقیبان پیشی گرفت.

mcdonalds-japan-60-seconds-or-less-promoاولین و مهمترین بخش یک تبلیغ عنوان آن است. هدف عنوان آن است که توجه خواننده را بخود جلب کند و او را وادار به خواندن ادامه تبلیغ کند. متاسفانه بسیاری از آگهی های چاپ شده در مجلات ایرانی یا عنوان ندارند و یا طراح ، نام شرکت را با حروف بزرگ نوشته و آنرا بجای عنوان قرار داده است! برای ساخت عنوان از چندین روش می توانیم استفاده کنیم که هرکدام را بهمراه یک مثال ذکر می کنیم.

ذکر یک واقعیت: استفاده از بانکداری الکترونیکی در ۱۲ ماه اخیر ۵۷ درصد افزایش داشته است.

ایجاد محبوبیت: سونی می گوید ۵ میلیون نفر پلی استیشن ۳ را خواهند خرید حتی اگر بازی نداشته باشند.

برانگیختن بحث: افرادی که بعلت داروهای تجویز شده می میرند بیش ازکاربران داروهای غیرقانونی هستند. با این راهنما نیازی به داروساز بودن نیست تا زنده بمانید.

استفاده از واژه چگونه: چگونه در بورس شرکت کنیم بدون آنکه حتی یک ریال از دست بدهیم؟ آیا ۵ اخطار مهم برای فروش بورس را تشخیص می دهید؟

ساخت تصویر ذهنی: ۴ چیز در خانه که از توالت شما کثیف تر و آلوده تر هستند.

خطاب مستقیم: با رزومه کاری خود، دیگران را در ۳۰ ثانیه تحت تاثیر قرار دهید.

متعجب ساختن: ۸۰ درصد نامه های هرز از طرف ۱۰ نفر توزیع می شود.

پیشنهاد فروش منحصر به فرد: راهی برای فروشندگان تنبل تا بتوانند روزی ۱۰۰۰ بیننده جذب کنند.جرات استفاده از این روش انحصاری را داشته باشید.

استعاره: شیب لغزان روغن. غالب افراد روغن ماشین را زودتر از زمان لازم تعویض می کنند.

نقل داستان واقعی: پی پال حساب فردی را که ۷ سال اکس باکس می فروخت بست.آیا شما ۱۲ اشتباهی را که او انجام داد تکرار می کنید؟

طرح سوال:آیا شایعه ای که در مورد مردان راننده اتومبیلهای گرانقیمت گفته می شود حقیقت دارد؟

ایجاد نیاز: ۱۴ خوراکی که هرکسی برای سلامتی به آنها نیاز دارد.
نقل قول: مایکرسافت می گوید دانش آموزان می توانند نرم افزار آفیس را بدزدند… ببینید چقدر راحت می توانید از تخفیفهای قانونی استفاده کنید.
ارائه تضمین: ۳ ساعت به من فرصت بدهید تا ۳۵ راه تضمینی برای افزایش کاربران سایت به شما نشان دهم.